Gideonův svět povídek

Hodiny

Pokec

Harry Potter a moc vědění

Prolog

Tak jsem konečně něco napsal.Nevim, jak dlouho mě bude bavit zase psat HP, ale lepší než nic bych řekl.V prologu se nic neděje ale hned v první kapitole nastane na samém začátku pořádny zvrat.Nezapomente komentovat!Gideon...

                                         Prolog

 

Všude po pokoji byly rozházené kouzelnické učebnice, ze kterých si majitel pokoje opakoval učivo do školy. Sem tam bylo pod nějakou učebnicí vidět starší vydání Denního věštce, ve kterém se nepsalo vůbec nic důležitého. Jenom politická situace se neustále měnila, aniž by někdo vydržel ve svém úřadu déle. Jenže to pro něho nebylo vůbec důležité.

On seděl právě na posteli opřený o bílou obitou stěnu a byl zahloubán do svých myšlenek o konci jeho druhého ročníku. Jak dokázal přemoct baziliška mečem Godricka Nebelvíra a porazit Toma Raddla, čímž zachránil Ronovu sestru Ginny. Tohle téma se mu honilo hlavou poměrně často, protože hledal různá východiska ze situace, ve které se ocitl. Přemýšlel, co by dělal, kdyby se neobjevil fénix.

Na řešení přišel při učení teorie do třetího ročníku. Bylo tam zaklínadlo konjuktivitus, které způsobovalo prasknutí žílek v oku, takže oběť trvale oslepla. Tahle kletba se používala většinou na nějaké tvory a na baziliška by ji bylo asi nejvíce výhodné použít kvůli jeho smrtícímu pohledu, jenže zůstává otázka, jak se trefit, nejlépe když se dívá bazilišek jinam než na něho, takže kdyby předtím použil kouzlo ničení bombarda na odvedení pozornosti, pak by použil oslepovací kletbu. Potom by to chtělo už jenom kouzlo, které by hada zabilo.

Napadla ho smrtící kletba. Hodně uvažoval nad tím, jestli by se ji pokusil použít v té chvíli. Nakonec to uzavřel, že kdyby si měl vybrat život hada, který bude dál vraždit nebo svůj a Ginny, tak by volil dva místo jednoho zvířecího. Jenže i kdyby se mu podařilo oslepit hada a odhodlat se ke kletbě smrti, tak musel trefit hada do úst nebo krku, kde měl kůži nejslabší a neodrazila by se od jeho nepropustného hadího pláště.

Různě takhle vymýšlel scénáře a přemýšlel nad jejich řešením. Zjistil, že ho hodně baví řešit složité situace. Navíc se připravoval na situace, které se mohou stát.

Ještě dvě hodiny do oběda takhle přemýšlel nad různými východisky, jak by mohl porazit smrtijeda, kdyby ho nějaký napadl, jenže to bylo o to těžší, že nevěděl, na jaké kouzlo by znal štít nebo protikouzlo, popřípadě to protikouzlo nevěděl, proto mu to nedalo a dumal nad tím.

„Oběd!“ zařvala Petunie.

Harry okamžitě skončil své úvahy a schoval hůlku z nočního stolku do kapsy. Seběhl rychle schody a sedl si ke stolu. Dostal až nepřiměřeně malou porci, ale nijak se nad tím nepozastavoval, protože věděl, že může být rád, že nemusí nic dělat a otročit Dursleyovým jako celou dobu před tím, než nastoupil do prvního ročníku. Rychle snědl oběd a zalezl zase do pokoje, kde zůstal až do večera.

Učil se další kouzla z učebnice obrany proti černé magii pro třetí ročník. Měl už nakoupené učebnice, protože mu je poslal Ron, aby se nenudil přes tu dlouhou dobu, co bude u svých příbuzných.

Večer šel spát bez večeře, protože ho nikdo nezavolal. To se mu stalo i před pár dny, ale minule si řekl, že to do snídaně vydrží, a tak to chtěl dokázat i teď. Usínal těsně před odbitím desáté hodiny.

Ráno se probudil se sedmou hodinou. Rychle zalezl do koupelny, kde vykonal ranní hygienu. Potom na sebe hodil čisté věci a čekal do osmé hodiny na Denního Věštce, s kterým měla přiletět zásilková sova.

Přesně s osmou hodinou vhazoval sově do kasičky peníze a bral si od ní noviny. Hned na první stránce byl obrovský titulek.

Kouzlení mladým kouzelníkům povoleno

 

 Kouzelnický sněm odsouhlasil kouzlení dětí, co zdárně zvládly první ročník, aby se mohly lépe připravovat do školy a zkoušet si kouzla v praxi. Tento návrh podal Ferget Rudý, který pracuje s oddělením mládeže potom, co vystudují střední školu a chtějí se dostat na akademii.

Tento návrh, co byl vzápětí i přijat, vyvolal řadu otázek a nejasností.

                                                                                              Více se dočtete na straně 4,5 a 6

 

Harry tomu nedokázal uvěřit, od teďka mohl volně kouzlit, aniž by ho někdo mohl zastavit. Okamžitě si vytáhl čistý papír a brk. Napsal první dopis Ronovi.

 

Čau Rone,

díky moc za ty učebnice, už se těším, až k vám přijedu hned po mých narozeninách a strávíme zbytek prázdnin spolu. Má přijet i Hermiona? Něco nového? Jak se má Ginny? Už se vzpamatovala z toho nepříjemného zážitku? Píšu ti také proto, že jsem si teďka přečetl, co se píše v Denním věštci. My už můžeme volně kouzlit bez postižení jako dospělí kouzelníci. Není to skvělé? Nemohu tomu pořád tak nějak uvěřit.

Harry

 

Hned jak dopsal dopis, tak ho dal do obálky, kterých měl v šuplíku spoustu. Připevnil dopis Hedvice na nohu a řekl: „Dones to prosím, Hedviko, Ronovi a počkej na odpověď.“

Hedvika na nic víc nečekala a vyletěla otevřeným oknem vstříc rannímu slunci. Ještě chvíli ji Harry sledoval a pak sešel dolů na snídani.

Snědl toho hodně, protože snídal sám. Jeho příbuzní odjeli na dva dny pryč. Nechali mu jen vzkaz, ať pohlídá dům. To bylo vše. Usmál se, jak ten den pěkně začal.

Potom, co dojedl, umyl všechno nádobí a dal ho okapat. Odešel do svého pokoje a začal zkoušet všechna kouzla, co ho zaujala v učebnici a které se chtěl naučit. Cvičil celý den, protože ho to bavilo. Sice měl obranu proti černé magii rád, ale nikdy nečekal, že by ho škola mohla tak bavit. No vlastně když se nad tím zamyslel, tak to nebyla škola, on se chtěl pouze naučit bránit.

Celý den zkoušel jedno kouzlo za druhým. Některé, jako třeba konjuktivus, zkoušel na knize proměněnou na myš. Jenže protože přeměnit neživé věci na věci živé se učilo až v pátém ročníku a znal formuli jenom pro přeměnu na myš, tak musel vyčarovat myš. Jenom naučení přeměny neživé věci na věc živou mu trvalo přes dvě a půl hodiny. Kletba se mu nějakou dobu nedařila, ale když se mu to povedlo, tak ho překvapilo, jak bolestivé to pro oběť toho kouzla musí být.Myš pištěla a Harry mu jí bylo líto, i když to byla jenom přeměněná kniha.Radši mávl hůlkou a z myši byla zase kniha.

Bylo právě sedm hodin a on už nechtěl začínat další kouzlo, protože byl už unavený z celodenního kouzlení. Hodil na sebe sportovní věci, že se zajde proběhnout, aby neztratil kondičku, na kterou celý rok poctivě makal.

Zamkl dům a zapečetil ho jednoduchým kouzlem, které překoná i ten nejhorší kouzelník, ale žádný mudla. Usmál se pomyšlení, že by lupiči pokoušeli dostat dovnitř domu, ale nepustila by je odemčené dveře, které by drželo kouzlo.

Na začátek běžel zlehka a rozcvičoval se. Když se cítil zahřátý, přidal na tempu a běžel poměrně ostrým tempem směrem k dětskému hřišti. Tam si oddychl a dal si pár kliků, potom udělal pár přítahů na tyčce. Zpět nasadil ještě ostřejší tempo, jenže když byl na půli cesty domů, tak cítil, že to přehnal a nedokáže doběhnout až k domu tímhle tempem. Zmírnil trošku a běžel podstatně pomaleji.

Když odemkl, mávl hůlkou a řekl: „Finite.“ Kouzlo pominulo a on vstoupil do domu. Dal si rychlou sprchu, po ní si dal lehkou večeři, aby nejedl moc na večer.

V pokoji četl učebnici přeměňování, ve které byl už rovnou obsažen i čtvrtý ročník. Teorii k obraně proti černé magii měl nastudovanou a menší polovinu už zvládal. Přeměňování si četl ještě dvě hodiny, pak zaklapl učebnici a pomalinku usínal.

Poslední komentáře
01.05.2009 10:39:36: Pěkná kapitola gideone, doufam ze budes pokracovat.